Za wkład w rozwój Kujaw i Pomorza

Obraz


   Za wkład w rozwój  Kujaw i Pomorza.

 

7 czerwca na IV Forum Samorządowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego Wójt Gminy Dębowa Łąka Stanisław Szarowski odebrał wraz z innymi samorządowcami certyfikat z podziękowaniami za wkład w rozwój Kujaw i Pomorza.

IV Forum Samorządowe Województwa Kujawsko – Pomorskiego, które odbyło się 7 czerwca w toruńskim ratuszu, było jednym z oficjalnych wydarzeń tegorocznych obchodów Święta Województwa. Na to uroczyste spotkanie marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący Sejmiku Ryszard Bober zaprosili reprezentantów wszystkich samorządów lokalnych naszego województwa.

- Jak wiadomo, Kujawsko-Pomorskie najefektywniej w Polsce wykorzystało pieniądze dostępne w ramach programów operacyjnych perspektywy 2007-2013. To sukces nas wszystkich, sukces samorządów lokalnych i samorządowców wszystkich szczebli – podkreślił Piotr Całbecki w swoim wystąpieniu podsumowującym inwestowanie unijnych środków pomocowych Unii Europejskiej, obecnej i poprzedniej perspektywy, na rzecz rozwoju Kujaw i Pomorza.

Za wkład w ten sukces marszałek wraz z przewodniczącym Sejmiku podziękowali wszystkim samorządowcom za owocną współpracę, której efektem jest dynamiczny rozwój województwa oraz gratulowali inicjatywy, kreatywności i wytrwałości w pracy na rzecz lokalnych społeczności.

Podczas Forum wyróżniono również osoby szczególnie zaangażowane w marszałkowski program restauracji zabytków. Certyfikaty z podziękowaniami za opiekę nad materialnym dziedzictwem regionu wręczono proboszczom parafii i liderom zgromadzeń zakonnych, dyrektorom instytucji kulturalnych, samorządom, działaczom pozarządowym i szefom instytucji funkcjonujących w zabytkowych obiektach.