Najnowsze wiadomości

Jest szansa na białe Święta

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - 2 godziny 1 min temu
Pierwsze prognozy na Święta nie wszystkim przypadną do gustu. Śnieg spadnie, ale nie wszędzie, a rozpiętość temperatur nie pozwala jednoznacznie określić, jak długo będziemy się nim cieszyć.

Sprawdzają wskrzeszone, przedwojenne spółki. Akcja CBA w czterech miastach

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - 2 godziny 26 minut temu
Ponad 20 adresów od rana sprawdzają funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego - dowiedział się portal tvn24.pl. Agenci Biura zabezpieczają dokumenty w Kielcach, Krakowie, Gdańsku, Warszawie i okolicach.

"Donald Tusk stanął murem za rządem Prawa i Sprawiedliwości"

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - 2 godziny 42 minuty temu
- Cały nasz obóz polityczny z uznaniem przyjmuje ewolucję stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska - powiedział wicepremier Jarosław Gowin w "Jeden na jeden" TVN24, odnosząc się do listu Tuska dotyczącego kwestii relokacji uchodźców.

Areszt zamiast wakacji w Singapurze. Za zaległy mandat na 100 złotych

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - 4 godziny 1 min temu
Planujesz wyjazd poza strefę Schengen? Lepiej najpierw sprawdź czy zapłaciłeś wszystkie mandaty. O konsekwencjach unikania kary, przekonała się Anna Gliszczyńska, która przez nieuregulowany dług nie mogła wylecieć na wymarzone wakacje do Singapuru.

Nie żyje Jan "Yach" Paszkiewicz

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - 4 godziny 43 minuty temu
W wieku 59 lat zmarł w środę Jan "Yach" Paszkiewicz, twórca kilkuset videoklipów polskich wykonawców i zespołów muzycznych oraz współorganizator Yach Festiwal będącego przeglądem teledysków.

Konieczny jest "okres spokoju". Negocjacje z Koreą "we właściwym czasie"

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - 4 godziny 53 minuty temu
Konieczny jest "okres spokoju", zanim USA podejmą negocjacje z Koreą Północną - oznajmił w środę Departament Stanu. Wcześniej przedstawiciel Białego Domu powiedział, że ze względu na "ostatni test rakietowy moment na podjęcie rozmów jest ewidentnie niewłaściwy".

Kaczyński o "ataku na polską wolność"

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - śr., 12/13/2017 - 21:48
- To, co dzisiaj dzieje się w naszym kraju, ten atak na polską wolność, suwerenność, prawo do kształtowania naszego życia publicznego i społecznego, prowadzony tu, z Polski i wspierany z zewnątrz to jest hańba dla tych, którzy robią to w Polsce i tych, którzy wspierają to z zewnątrz - mówił podczas obchodów 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Burmistrz Rzymu niczym gwiazda kina

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - śr., 12/13/2017 - 18:38
Sezon w Teatro dell’Opera w Rzymie otworzył we wtorek spektakl "Potępienie Fausta" Hectora Berlioza w reżyserii Damiano Michaeletto. Całą uwagę fotoreporterów skradła jednak Virginia Raggi, burmistrz Rzymu.

Ludzkie szczątki w lesie. Nieoficjalnie: to może być uprowadzony biznesmen

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - śr., 12/13/2017 - 18:08
W lesie na terenie Krakowa został znaleziony ludzki szkielet. Jak podają media, to mogą być szczątki porwanego w 2013 roku biznesmena. – Nie wykluczamy tego, ale na dokładne ustalenie trzeba jeszcze zaczekać – informuje policja.

"Wzywamy świat do uznania Jerozolimy Wschodniej za okupowaną stolicę Palestyny"

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - śr., 12/13/2017 - 18:04
Organizacja Współpracy Islamskiej (OWI) w deklaracji ze środowego szczytu w Stambule uznała Jerozolimę Wschodnią za stolicę Palestyny i wezwała społeczność międzynarodową do podobnej deklaracji.

"Przyjmujemy część poprawek z zadowoleniem"

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - śr., 12/13/2017 - 17:40
Państwowa Komisja Wyborcza przyjmuje część poprawek PiS do projektu zmian w ordynacji wyborczej z zadowoleniem - powiedział w środę przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński. Wskazał na utrzymanie dotychczasowego systemu podziału gmin na okręgi przez rady gmin.

Pierwsza wizyta prezydenta Korei Południowej w Chinach

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - śr., 12/13/2017 - 15:51
Prezydent Korei Południowej Mun Dze In przybył w środę do Pekinu, rozpoczynając swoją pierwszą oficjalną wizytę w Chinach. Jej celem jest normalizacja stosunków nadszarpniętych sprawą instalacji amerykańskiego systemu obrony rakietowej THAAD w Korei Południowej.

Znów zarzut molestowania w policji. Afera za aferą w stołecznej komendzie

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - śr., 12/13/2017 - 15:15
Kolejna policjantka z komendy stołecznej złożyła zawiadomienie, że była nękana i molestowana seksualnie przez przełożonego - dowiedział się portal tvn24.pl. Zaledwie trzy tygodnie temu podobne oskarżenia doprowadziły do nagłej dymisji komendanta stołecznego policji.

W kajdankach, między policjantami. Były prezes sądu doprowadzony na rozprawę

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - śr., 12/13/2017 - 14:36
Były prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie Krzysztof S. stanął przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie, gdzie w środę rozpoczął się jego proces. Mężczyzna odpowiada za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przyjmowanie korzyści majątkowych i pranie brudnych pieniędzy.

Poland's new government won a vote of confidence

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - śr., 12/13/2017 - 14:14
Poland's new government led by Prime Minister Mateusz Morawiecki won a vote of confidence in parliament just before midnight on Tuesday, voting records showed, opening the way for the Cabinet to start functioning.

Policja: 38 wniosków do sądu po protestach przed Senatem

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - śr., 12/13/2017 - 12:55
Policja skieruje do sądu 38 wniosków o ukaranie w związku z tamowaniem ruchu przez uczestników wtorkowego protestu przed Senatem. - Prowadzone są też dwie sprawy w związku z naruszeniem nietykalności funkcjonariusza publicznego - poinformował PAP w środę rzecznik prasowy KSP kom. Sylwester Marczak.

PiS zmienia własny projekt nowelizacji Kodeksu wyborczego. "Z sercem na dłoni"

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - śr., 12/13/2017 - 11:45
Posłowie PiS zapowiedzieli złożenie poprawek do własnego projektu zmian Kodeksie wyborczym, którym zajmuje się Sejm. - Pozostawiamy JOW-y w gminach do 20 tysięcy mieszkańców oraz uprawnienie rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich do ustalania okręgów wyborczych - ogłosił poseł PiS Marcin Horała. Jak podkreślał w czasie sejmowej debaty, posłowie w trakcie prac nad ustawą przyjęli postawę "z sercem na dłoni".

Tillerson: pierwsze spotkanie z Pjongjangiem możliwe "bez warunków wstępnych"

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - śr., 12/13/2017 - 11:04
Stany Zjednoczone gotowe są do rozpoczęcia rozmów z Koreą Północną - oświadczył w Waszyngtonie szef amerykańskiej dyplomacji Rex Tillerson.

"Imperium Tadeusza Rydzyka". Miliony płyną z publicznych pieniędzy

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - śr., 12/13/2017 - 08:02
Finansowanie działalności Tadeusza Rydzyka z państwowych pieniędzy na wielką skalę trwa od dwóch lat, czyli odkąd władzę w Polsce objęło Prawo i Sprawiedliwość. Do tej pory wpłaty przekazane księdzu z Torunia z ministerstw i podległych im instytucji przekroczyły już niebagatelną sumę 73 milionów złotych. Dziennikarz "Czarno na białym" sprawdza, kto się dokłada do interesów Rydzyka.

Merkel pogratulowała Morawieckiemu. "Pielęgnować i wzmacniać więzi"

TVN 24 - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI - śr., 12/13/2017 - 07:30
Kanclerz Niemiec Angela Merkel pogratulowała we wtorek Mateuszowi Morawieckiemu objęcia stanowiska premiera polskiego rządu. Podkreśliła, że relacje między Polską a Niemcami są różnorodne i żywe, i zadeklarowała wolę wzmacniania kontaktów.

Strony

Subscribe to Gmina Dębowa Łąka subskrybent